טיפים למחזור משכנתא

אספנו למענכם חמישה טיפים יעילים למחזור משכנתא מושלם. תקראו, תשננו ואל תוותרו על אף סעיף.

* אספו הצעות למחזור המשכנתא ממספר בנקים "חדשים"
בצעו סקר שוק בקרב מספר בנקים ורק בסוף התהליך, פנו לבנק ממנו קיבלתם את המשכנתא הקיימת ונסו לשפר את הצעתו. במקרים רבים, בנקים אחרים "יחזרו" אחריכם ביתר נמרצות מהבנק ממנו לקחתם את המשכנתא הראשונית, מה שיכול להתבטא בריביות אטרקטיביות ובתנאים משתלמים נוספים.

* העדיפו לקצר את תקופת ההלוואה מאשר להקטין תשלומים
החיסכון המשמעותי ביותר במחזור המשכנתא מושג לרוב בקיצור תקופת ההלוואה ולא בהקטנת התשלום החודשי. למרות שיש לבחון כמובן כל משכנתא לגופה, ניתן לומר בכלליות כי קיצור תקופת ההלוואה משיג חיסכון גדול יותר לטווח הארוך.

* התאימו את גובה ההחזרים החודשיים למצבכם הפיננסי
בצעו בדיקה מדוקדקת של מצבכם הכלכלי הקיים והעתידי והתאימו את גובה התשלומים החודשיים ליכולות שלכם בהתאם לתקציב המשפחתי. למרות הנאמר בסעיף הקודם, כדי למנוע מצב בו התשלום החודשי יכביד עליכם, לעיתים עדיף דווקא לפרוס את המשכנתא לשנים רבות יותר ולהקטין את גובה ההחזר החודשי.

* קחו משכנתא גדולה יותר אם אתם זקוקים להלוואה נוספת
בדקו האם אתם זקוקים להלוואה נוספת בזמן הקרוב (רכישת רכב, חתונת הילד ועוד). אם כן, עדיף להגדיל את הלוואת המשכנתא ולא לקחת שתי הלוואות נפרדות, היות והלוואת המשכנתא ניתנת לרוב בתנאים טובים יותר מכל הלוואה אחרת. בהזדמנות זו, שפרו את תנאי ביטוחי החיים והמבנה כחלק מההיערכות הכלכלית המחודשת המלווה את מחזור המשכנתא, נסו להשיג באמצעות סוכן הביטוח שלכם שיפור בתנאי ביטוחי החיים והמבנה הנדרשים בעת לקיחת המשכנתא.

 

מאמרים מומלצים:

השאירו פרטים וניצור איתכם קשר

אנחנו רואים שהאתר שלנו מעניין אתכם. בואו לחסוך זמן! השאירו פרטים ויועץ המשכנתאות שלנו יחזור אליכם לשיחת יעוץ חינם

מבטיחים, לעולם לא תקבלו ממנו דואר זבל, ולא נשתמש במייל שלכם לשום מטרה