איך בוחרים יועץ משכנתאות?

איך בוחרים יועץ משכנתאות?

בכתבות הקודמות דיברנו רבות על תפקידו של יועץ המשכנתאות המומחה בתהליכי לקיחת משכנתא חדשה, מחזור משכנתא ושאר צעדים פיננסיים הקשורים לעולם המשכנתאות. בימינו, השאלה היא לא האם להיעזר ביועץ משכנתאות חיצוני אובייקטיבי, אלא במי. יועץ המשכנתאות, אותו איש מקצוע המכיר את העולמות הבנקאיים על בוריים, יכול לתרום תרומה משמעותית ולא פחות מהכרחית, לכל אחד ואחת הנמצאים בתהליכי לקיחת משכנתא.

על חשיבות יועץ המשכנתאות בתהליכי המשכנתא

כאמור, תרומתו של יועץ המשכנתאות עבור מי שמבקש לקחת משכנתא היא בעלת השפעה אדירה וארוכת טווח. תרומה חשובה זו היא בראש ובראשונה כלכלית: יועצי משכנתאות עשויים לחסוך ללקוחותיהם עשרות אלפי שקלים ואף יותר במשך כל תקופת החזרי המשכנתא. לצד התרומה הכלכלית, יועצי המשכנתאות מעניקים ללקוחותיהם גם שקט נפשי וביטחון. יועצי המשכנתאות מאפשרים ללקוחותיהם לצעוד בדרך המורכבת עד ללקיחת משכנתא באופן יעיל, חלק, מהיר וידידותי. יועצי המשכנתאות המומחים חוסכים ללקוחותיהם זמן יקר ומשאבים משמעותיים – החל מלמידת כל קשת המושגים המקצועיים ועד לניהול המשא ומתן מול הבנקים.

מהו תפקידו של יועץ המשכנתאות?

תפקידו של יועץ המשכנתאות מורכב מכמה היבטים, אולם בראש ובראשונה – תפקידו הוא להשיג לכם את המשכנתא הנכונה ביותר עבורכם. ומהי המשכנתא הנכונה? משכנתא שמתאימה ליכולות הפיננסיות שלכם, משכנתא שנבנתה וגובשה בדיוק לפי המאפיינים האישיים והכלכליים שלכם, משכנתא חסכונית ומשתלמת באופן מרבי. בין השאר, יועץ המשכנתאות אמון על ביצוע ניתוח פיננסי מעמיק, קביעת ייעוץ עם יועצים כלכליים מומחי משכנתאות וליווי צמוד מול הבנקים ושאר הגורמים המעורבים בתהליך. בעזרת אלו, יועץ המשכנתאות יידע להתאים לכם את העסקה הנכונה ביותר עבורכם.

5 טיפים מנצחים לבחירת יועץ משכנתאות

בחרו יועץ משכנתאות בעל ניסיון בנקאי
חפשו תמיד את יועצי המשכנתאות להם ניסיון בנקאי עשיר. יועצי משכנתאות אשר פעלו במסגרת בנקאית כלשהי, מכירים את התחום באופן מיטבי ולהם ניסיון וידע אותם ניתן לרכוש רק במסגרת שכזו. יועצי משכנתאות רבים מילאו תפקידים בכירים בבנקים בישראל והעובדה כי הם מכירים את עסקאות המשכנתא על כל צדדיהן מהווה יתרון משמעותי ואף הכרחי.

אספו המלצות מבעלי ניסיון
בדומה לכל מוצר או שירות אותו אתם מעוניינים לרכוש, מומלץ מאוד כי תאספו המלצות ישירות מאנשים אשר ביצעו עסקאות משכנתא באמצעות יועצי משכנתאות. בעזרת המלצות אלה תוכלו בין השאר לבדוק את אמינות יועץ המשכנתאות, את היקף השירותים שהוא מעניק וכמובן, לקבל נתונים מדויקים ואובייקטיביים על הצלחתו בהשגת משכנתא חסכונית ומשתלמת. המלצות אלו יעניקו לכם חוות דעת אובייקטיבית חשובה אשר תתרום להצלחת העסקה כולה.

בחרו במעטפת שירותים מקיפה
יועצי משכנתאות מסוימים יספקו לכם ליווי נקודתי לשלבים מסוימים בעסקה – למשל בדיקת ההצעה שקיבלתם מהבנק או ניהול משא ומתן על הריביות שהוצעו לכם. לעומתם, קיימים יועצי משכנתאות אשר יספקו לכם את מעטפת השירותים השלמה הדרושה לכם: ניתוח מקיף של מצבכם הפיננסי העכשווי והעתידי, מיפוי האפשרויות הזמינות עבורכם, ליווי צמוד מול אנשי הקשר בבנקים,הנפקת פוליסות ביטוח מתאימות ועוד. ברובם המכריע של המקרים, העדיפו את איש המקצוע בעל הגישה "המקיפה" שיעניק לכם את כלל השירותים הדרושים לכם, וכזה שיהיה זמין ונגיש עבורכם לאורך כל שלבי התהליך.

בחרו באיש מקצוע בעל מוניטין וניסיון
כהמשך ישיר לסעיף הקודם, בחרו ביועץ משכנתאות בעל שם ומוניטין. בעניין מורכב כמו המשכנתא שלכם, לה השפעות כלכליות ואישיות רבות שנים, אל תסתפקו בפחות מאיש מקצוע בעל שם, ניסיון, ותק וכמובן, איש מקצוע לו היכרות מעמיקה ויסודית עם שלל ההיבטים הקטנים כגדולים של עסקת המשכנתא.

אל תמעיטו בחשיבות הקשר האישי
אם בחרתם נכון את יועץ המשכנתאות שלכם, הוא עשוי ללוות אתכם שנים ארוכות וטובות, לספק לכם מענה יעיל ומשתלם במגוון רחב של נושאים פיננסיים ולמעשה – לסייע לכם לחסוך עשרות אלפי שקלים לאורך השנים. לכן, אחד ההיבטים בהם יש להתחשב בבחירת יועץ המשכנתאות הוא גם ההיבט האישי – בחרו באיש מקצוע איתו פיתחתם דיאלוג פתוח ואמין, איש מקצוע אשר יידע להקשיב לכם, לכבד את רצונותיכם ושאיפותיכם ולספק לכם פתרונות בהתאם.

בברכה,
חנן אזולאי
מנכ"ל פרקטיק, ייעוץ משכנתאות ופיננסים
hanan@practic.org.il

מאמרים מומלצים:

השאירו פרטים וניצור איתכם קשר

אנחנו רואים שהאתר שלנו מעניין אתכם. בואו לחסוך זמן! השאירו פרטים ויועץ המשכנתאות שלנו יחזור אליכם לשיחת יעוץ חינם

מבטיחים, לעולם לא תקבלו ממנו דואר זבל, ולא נשתמש במייל שלכם לשום מטרה